دستور پخت

7 ترفند برای خوشمزه تر شدن همبرگر

7 ترفد خوشمزه شدن هبرگر

همبرگر، غذایی ساده و در عین حال محبوب که در سراسر دنیا طرفداران بی‌شماری دارد. اما پخت همبرگری که هم خوشمزه و هم آبدار باشد، گاه به چالش تبدیل می‌شود. راز پخت همبرگری ایده‌آل در چیست؟
خبر خوب این است که برای تهیه یک همبرگر خانگی بی‌نظیر، نیازی به مواد اولیه‌ی عجیب و غریب یا تجهیزات حرفه‌ای ندارید. با به کارگیری چند ترفند ساده از آشپزهای حرفه‌ای، می‌توانید همبرگرهایی لذیذ و آبدار درست کنید که از همبرگرهای رستورانی چیزی کم ندارند. هیچ کس نمی خواهد یک گوشت خشک و خرده ‌‌شده را بجود. شما لایق غذای بهتری هستید. به همین دلیل است که ما نکات و ترفندهای طلایی را برای دستیابی به جایگاه همبرگر خوشمزه در زمینه همبرگر برای شما به اشتراک می گذاریم.

رازهای همبرگر کبابی عالی: ۷ ترفند ساده

درست کردن یک همبرگر کبابی عالی و آبدار هر بار، کار سختی نیست. با این ۷ ترفند ساده، استاد همبرگرهای کبابی شوید:

۱. چربی راز همبرگر های آبدار

هرچه چربی گوشت چرخ‌کرده شما بیشتر باشد، همبرگر نهایی‌تان آبدارتر خواهد شد. نوع گوشت چرخ‌کرده‌ای که انتخاب می‌کنید، کلید داشتن همبرگرهای آبدار و خوشمزه است. بسیاری از افراد از گوشت چرخ‌ کرده سردست (chuck) استفاده می‌کنند، اما می‌توانید از گوشت چرخ‌ کرده ران (sirloin) یا حتی راسته (round) هم استفاده کنید. نکته کلیدی این است که میزان چربی گوشت حدود ۷۰ درصد و بدون چربی ۳۰ درصد باشد.
اگر از گوشت چرخ‌کرده‌ای با چربی کمتر (۸۰ درصد بدون چربی یا کمتر) استفاده می‌کنید، برای افزایش چربی و طعم، می‌توانید کمی کره‌ی بسیار سرد را با رنده‌ی پنیر، روی گوشت چرخ‌ کرده رنده کنید. آن را به آرامی با دست مخلوط کنید، اما زیاده‌روی نکنید.

۲. با گوشت چرخ‌کرده کلنجار نروید

این شوخی نیست! باید با ملایمت همبرگر را فرم دهید و تا حد امکان گوشت را فشار ندهید. همان‌طور که ورز دادن بیش از حد خمیر باعث سفت شدن آن می‌شود، ورز دادن زیاد گوشت هم همین اثر را دارد. در همین راستا، رعایت بهداشت مواد غذایی به جلوگیری از بیماری‌های ناشی از غذا کمک می‌کند.

۳. گودی ایجاد کنید

در وسط هر گوشت، یک فرورفتگی ایجاد کنید. فقط با انگشت شست خود (نه خیلی محکم) روی گوشت فشار دهید. این گودی مانع از باد کردن همبرگر و پخت یکنواخت آن می‌شود. جان لمون، مدیر آشپزی باربرگر آشپزخانه و بار نیویورک، این نکته را تایید می‌کند.

۴. در برابر فشار دادن مقاومت کنید

هنگام پخت، روی همبرگرها فشار ندهید زیرا این کار فقط آب گوشت را بیرون می‌ریزد.

۵. کمی زودتر از روی گریل بردارید

به خاطر داشته باشید که زمان پخت بعد از برداشتن از گریل نیز وجود دارد، بنابراین همبرگرها را کمی زودتر از میزان پخت مورد نظر خود از روی گریل بردارید. به این ترتیب، زمانی که به سر میز می رسند، کاملاً پخته و آبدار خواهند بود. برعکس، اگر صبر کنید تا کاملاً روی گریل پخته به نظر برسند، زمانی که داخل نان بروند، بیش از حد پخته خواهند شد.

۶. آب، دوست همبرگر شماست

اگر نمی‌توانید در برابر خرید گوشت چرخ‌کرده بدون چربی مقاومت کنید، سعی کنید کمی آب به آن اضافه کنید. کمی رطوبت اضافی به آبدار و نرم ماندن همبرگرهای پخته‌شده، حتی اگر از گوشت ۹۰ درصد بدون چربی تهیه شده باشند، کمک می‌کند. برای بهره‌مندی از خاصیت نرم‌کنندگی آب، قبل از فرم دادن پتی‌ها، ۱/۴ تا ۱/۲ فنجان آب به ازای هر نیم کیلوگرم گوشت چرخ‌کرده مخلوط کنید. برخی سرآشپزها برای همین منظور، یک تکه یخ در وسط گوشت قرار می‌دهند.

۷. از مواد میانی و تاپینگ های چرب استفاده کنید

پتی خود را با پنیر پر کنید و با افزودن چربی از طریق تاپینگ، به آن جان دهید.در همین راستا، افزودن چاشنی‌های چرب و مرطوب مانند آئولی، مربای بیکن، گوجه فرنگی رسیده و آووکادوی ورقه‌شده به افزایش آبدار بودن (و طعم) همبرگر شما کمک می‌کند، اما نمی‌تواند یک پتی کاملاً خشک را نجات دهد. بنابراین، برای اطمینان از آبدار ماندن همبرگرها روی گریل، نکات بالا را دنبال کنید و سپس با انواع تاپینگ‌ها به سراغ خوشمزه‌گی بروید.

گوشت های همبرگر ارگاسبز از باکیفیت ترین مواد و طعم لذیذ برای مشتریان تهیه و به سراسر کشور ارسال میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *