تولید سوسیس و کالباس, دستگاه های تولید سوسیس و کالباس

همه چیز در مورد دستگاه های سوسیس پرکن

همه چیز در مورد دستگاه های سوسیس پرکن

با توجه به گرایش مردم به استفاده بیشتر از محصولات سالم خانگی و نیز تهیه سوسیس و کالباس در منزل علاوه بر رونق کسب و کار تولید سوسیس و کالباس، تجهیزات خانگی مخصوص تولید سوسیس و کالباس نیز خواهان زیادی پیدا کرده است یکی از این دستگاه ها سوسیس پر کن ها می باشند، که در ادامه این مطلب به معرفی انواع آن و تفاوت هایی که دارند میپردازیم با ارگاسبز همراه باشید.

انواع سوسیس پر کن

سوسیس پر کن ها به دو دسته کلی برقی و دستی تقسیم می شوند. سوسیس پر کن های برقی قطعا گزینه های بهتری برای کارگاه های تولیدی، کارخانه های صنعتی و به طور کلی راه اندازی کسب کار سوسیس و کالباس هستند.

سوسیس پر کن های برقی به چند دسته تقسیم میشوند ؟

  • سوسیس پر کن برقی هیدرولیکی
  • سوسیس پر کن برقی الکتروگیربکس دار
  • سوسیس پر کن برقی پنوماتیکی (بادی)
  • سوسیس پر کن برقی وکیوم دار صنعتی
هرکدام از از این موارد دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

سوسیس پر کن هیدرولیکی

سوسیس پر کن برقی هیدرولیکی فقط به صورت ایستاده تولید می شود، و همانطور که از نامش پیداست از سیستم هیدرولیک بهره میبرد، خروجی این نوع دستگاه بالای آن قرار میگیرد به این معنی که فشار توسط سیستم هیدرولیک مواد را از پایین به سمت بالا هدایت می کند و در نهایت با توجه به نوع نازل از آن خارج شده و وارد کاور می شود.

ظرفیت این دستگاه 15 تا 35 لیتر می باشد.

دستگاه پرکن هیدرولیک
دستگاه پرکن هیدرولیک

لازم به ذکر است این دستگاه ها فقط برای پر کردن سوسیس استفاده نمی شوند و میتوانید با تغییر نازل خروجی از آن برای پر کردن کالباس نیز بهره ببرید.

سوسیس پر کن الکتروگیربکس دار

سوسیس پر کن با سیستم الکتروگیربکس فقط به صورت ایستاده تولید می شود. عمده تفاوت این دستگاه با دستگاه قبلی در نوع سیستم آن و همچنین خروجی آن است این دستگاه با استفاده از سیستم الکترو گیربکس عمل کرده و خروجی آن در پایین دستگاه قرار دارد.

ظرفیت این دستگاه 3 تا 30 لیتر می باشد.

Fill the sausage 6
سوسیس پر کن الکتروگیربکس دار

سوسیس پر کن پنوماتیکی (بادی)

سوسیس پر کن پنوماتیکی یا بادی فقط به صورت ایستاده تولید می شود. عمده تفاوت این دستگاه با دو نمونه معرفی شده قبلی در نوع سیستم آن می باشد که نیاز به یک پمپ باد نیز دارد زیرا کارکرد این دستگاه با باد است، خروجی این دستپاه عموما در بالای دستگاه قرار دارد.

ظرفیت این دستگاه 10 تا 20 لیتر می باشد.

سوسیس پر کن پنوماتیکی (بادی)
سوسیس پر کن پنوماتیکی (بادی)

سوسیس پر کن صنعتی

سوسیس پرکن صنعتی همانطور که از نامش پیداست کاربرد صنعتی داشته و برای تولید سوسیس و کالباس با حجم زیاد در کارخانه ها طراحی شده است.

ظرفیت تولید این دستگاه بیش از 200 لیتر می باشد.

دستگاه پرکن صنعتی
سوسیس پرکن صنعتی

در ادامه به معرفی سوسیس پر کن های دستی خواهیم پرداخت.

سوسیس پر کن های دستی به چند دسته تقسیم میشوند ؟

  • سوسیس پر کن دستی بدون گیربکس
  • سوسیس پر کن دستی گیربکس دار

سوسیس پر کن دستی بدون گیربکس

سوسیس پر کن دستی بدون گیربکس فقط به صورت خوابیده تولید می شود. خروجی این دستگاه جلوی آن قرار می گیرد کاکرد این دستگاه به این صورت است که بعد از ریختن مواد داخل مخزن باید با استفاده از فشار دست به دسته دستگاه فشار وارد کرده تا مواد از جلو خارج شود.

سوسیس پرکن دستی بدون گیربکس
سوسیس پرکن دستی بدون گیربکس

سوسیس پر کن دستی گیربکس دار

سوسیس پر کن دستی گیر بکس دار به هم به صورت خوابیده و هم ایستاده تولید می شود.این دستگاه انرژی و زور کمتری به نسبت دستگاه قبلی فشار و انرژی کمتری برای تولید سوسیس و کالباس نیاز دارد، بنابراین کارکردن با این دستگاه راحت تر می باشد، و میتوان از آن برای کارگاه های کوچک و حجم تولید کمتر استفاده کرد.

سوسیس پر کن دستی گیربکس دار ایستاده
سوسیس پر کن دستی گیربکس دار ایستاده
سوسیس پر کن دستی گیربکس دار خوابیده
سوسیس پر کن دستی گیربکس دار خوابیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *