تغذیه و سلامت

تفاوت گوشت گوساله و گوسفندی

تفاوت گوشت گوساله و گوسفندی

تفاوت میان گوشت گوساله و گوسفندی یکی دیگر از مطالب و سوالات پرتکرار مصرف کنندگان علاقه مند به گوشت میباشد که ما در این مطلب به بررسی جنبه هایی از آن میپردازیم.

گوشت قرمز گوساله و گوشت گوسفند دارای تفاوت هایی از نظر کیفیت و ظاهر با یکدیگر می باشند. هر یکی از این گوشت ها شامل خواص و کیفیت خاصی می باشد، که با دانستن اطلاعاتی درباره این موارد و خواص هر نوع گوشت می توانید با اطمینان خاطر آن را تهیه و استفاده کنید در ادامه با ارگاسبز همراه باشید.

بطور کلی افراد دنبال استفاده از منابع با کیفیت و دلپذیری می باشند که بتوانند به راحتی نیاز های خود را برطرف کنند و به انرژی لازم برای سوخت و ساز مناسب بدن خود برسند اما باید این نکته توجه داشته باشید که گوشت قرمز از نظر کیفیت و ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند وافراد مختلف برای خرید این نوع گوشت معمولا ملاک های متفاوتی را در نظر دارند.

تفاوت اصلی گوشت گوساله و گوسفندی

هر دو نوع گوشت دارای چربی هستند و ویژگی که باعث متفاوت بودن مزه این دو گوشت می‌شود مقدار چربی است که در ساختار آنها موجود میباشد.

تاثیر نوع پخت در طعم و ظاهر گوشت

گوشت گوساله طعم ملایم‌ تری دارد و طعم آن بیشتر به روشی که آن را میپزید بستگی دارد بطوری که اگر شرایط پخت آن نامناسب باشد حالت لاستیکی به خود می‌گیرد، گوشت گوسفندی هم اگر به مدت طولانی پخته شود ممکن است سفت شود. توجه داشته باشید گوشت گوسفندی نسبت به گوشت گوساله راحت‌تر هضم می‌شود

بافت انواع گوشت قرمز

از دیگر موارد متفاوت بودن گوشت گوساله و گوسفندی بافت عضلانی و نوع گوشت آنها می باشد. به این صورت که ویژگی بافت لطیف و نرم یکی از خصوصیات مهم گوشت گوسفندی محسوب میشود. این بافت نرم و نازک باعث شده است تا طبخ، هضم و همچنین محبوبیت این نوع گوشت در عموم مردم بیشتر باشد اما در این بین بافت گوشت گوساله به دلیل درشت بودن حیوان و همچنین عضلانی بودن آن دارای بافت سفتی می باشد که برای هضم و پخت و پز به مدت زمان طولانی تری نیاز دارد.

مواد معدنی و ویتامین های موجود در گوشت قرمز

در بررسی انتقال مواد معدنی و ویتامین های مختلف گوشت قرمز گوساله و گوسفند به بدن انسان تفاوت آنچنانی را احساس نمیکنیم. به این صورت که با مصرف هر کدام از این نوع گوشت ها می توانید مقادیرمناسب و مد نظرتان از جمله انواع ویتامین ها، کلسیم، فسفر، آهن و … را به بدن خود انتقال دهید.در این بین به افراد میانسال وکودکان لاغر مصرف این نوع گوشت در طول روز را توصیه می کنیم، زیرا می توانند به راحتی نیازهای بدن و سوخت ساز مناسب و روزانه خود را به دست بیاورند

جدول مقایسه گوشت گوسفندی و گوساله

نوع گوشتگوشت گوسالهگوشت گوسفندی
امتیاز ویتامین4752
امتیاز مواد معدنی4246
نمره پروتئین46 درصد47 درصد
نمره چربی ها3597
جدول مقایسه گوشت گوسفند و گوساله

کدام گوشت بهتر است ؟

عموم مردم بر این باورند که گوشت گوسفندی ارزش غذایی بیشتری دارد و به علت بافت نرم و طعم دلپذیر فقط گوشت گوسفندی مورد پسندشان میباشد. با اینکه گوشت گوسفند محبوبیت بیشتری را بین مردم دارد اما باید بدانید گوشت گوسفند و گوساله از نظر ارزش غذایی با یکدیگر برابرند و میزان روی، آهن و ویتامین B12 در آنها یکسان است با این تفاوت که گوشت گوسفند بسیار چرب تر و امکان افزایش کلسترول و تری گلیسیرید خون را بالا میبرد، اما گوشت گوساله علاوه برکم چرب‌تر بودن در مقایسه با گوشت گوسفند کلسترول پایین تری دارد.
توصیه میشود افرادی که دچار مشکلات قلبی، چربی خون بالا و دارای دیابت هستند از مصرف گوشت گوسفندی خودداری کنند.

مصرف کدام گوشت برای بدنسازان مناسب تر است؟

باتوجه به تحقیقات انجام شده گوشت گوساله برای بدنسازان مناسب تر میباشد و به افزایش سطح تستسترون کمک بسزایی و به دلیل بیشتر بودن حجم بافت پروتئینی آن نسبت به بافت چربی در مقایسه با گوشت گوسفند به افزایش قدرت و حجم سازی عضلات بدنسازان کمک می کند.
توجه : افراط در مصرف گوشت گوساله می تواند سبب تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو و افزایش چربی خون شود

آیا سوسیس و کالباس های ارگاسبز می‌تواند به عنوان جایگزین گوشت گوساله و گوسفندی مورد استفاده قرار بگیرد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همانطور که از شعار این مجموعه پیداست تمامی محصولات ارگاسبز به صورت ارگانیک با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و انواع گوشت در حضور مشتریان محترم تهیه و تولید می‌شود بنابراین این محصولات جایگزینی بسیار ساده و راحت برای تامیین پروتئین بدن می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *